To zabawna, kolorowa i energetyczna podróż do krainy straszków śląskich, podczas której mali i duzi widzowie bęą mieli okazję oswoić swoje lęki. Głównym bohaterem przestawienia jest Utopiec, który boi się wszystkiego - nawet samego siebie. Wraz z widzami wyrusza w podróż spotykając na swej drodze Panny Wodne, Meluzynę, Podciepa, Zmorę i Połednicę, stawiając czoła wszelkim przeciwnościom i rozwiązując problemy napotkanych postaci. Ten interaktywny spektakl pełen muzyki i tańca w uwspółcześnionej i przystępnej formie nawiązuje do śląskich legend.

Premiera spektaklu odbyła się w 2022 r na Międzynarodowych Targach EXPO w Dubaju. Przedstawienie skierowane jest do widzów od 3 roku życia i może być grane zarówno w języku polskim, jak i angielskim.
Spektakl może być prezentowany zarówno na scenie, zamkniętej przestrzeni, jak i w plenerze. W przypadku grania w budynku wykorzystane zostaną projekcje multimedialne.
Czas trwania przestawienia to 40 min.

Spektakl może poprzedzać energetyczna parada Straszków, które zapraszają widzów na przedstawienie i animują uczestników wydarzenia plenerowego.
Teaser parady: https://www.youtube.com/watch?v=7ARZKsEHlB8

scenariusz zespołowy
reżyseria: Michał Piotrowski
produkcja: Alicja Szymkiewicz
scenografia: Maciej Nogieć
kostiumy: Izabela Walczybok/Alicja Szymkiewicz
projekcje: Michał Piotrowski, Michał Fielek
występują: Anna Stępień, Joanna Gorzała, Emilia Kubiak, Aleksandra Fielek/Monika Szomko, Justyna Pachla, Katarzyna Dudek, Alicja Szymkiewicz, Michał Piotrowski/Tomasz Frąszczak
premiera: 27.01 EXPO w Dubaju