Aktualności

Wungiel i donga / Of Coal and Rainbow - spektakl gościnny

Krawcowa

Obraz górników wracających z pracy z pomalowanymi na czarno oczami to wspólne dla wielu Ślązaków/Ślązaczek wspomnienie z dzieciństwa. Zanim zdaliśmy sobie sprawę z tego, że to po prostu węgielna sadza, pytaliśmy: Dlaczego ci mężczyźni noszą makijaż? Przecież mówiono nam, że malują się tylko kobiety.

Oko górnika ma w sobie potencjał nieheteronormatywnej wyrwy w patriarchalnej kulturze śląska „Wungiel i donga / Of Coal and Rainbow” konfrontuje to oko z okiem drag queen (najstarszej na Górnym Śląsku). Co wynika ze zderzenia tych dwóch tradycji i jak śląska społeczność queerowa może użyć ich obu do wykreowania unikatowej lokalnej tożsamości? Czy jej wytworzenie jest w ogóle możliwe a może samokolonizacja jest jedynym sposobem na bycie queer we Wschodniej Europie?

Czas trwania: 35-40 min

Premiera: 28.09.2018 w ramach projektu Dirty Debüt w Sophiensaele (Berlin)

Idea, na scenie: Paweł Świerczek
Na wideo: Roman Świerczek, drag queen Tara
Montaż, VJ-ing: Natalia Kaniak
Produkcja: Dirty Debüt (Sandra Umathum, Björn Pätz & Joshua Wicke)

Podziękowania: Noemi Berenstein, Patryk Chromik, Joanna Rzepka-Dziedzic, Łukasz Dziedzic (Galeria Szara), Beata Głubisz, Martyna Poważa

Ceny biletów:
Normalny - 30 złotych
Ulgowy - 20 złotych

Rezerwacja:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
telefon: 501 395 069 - codziennie (również SMS)
facebook: prywatna wiadomość na naszym profilu

©2020 Teatr Gry i Ludzie