Aktualności

"Bajka o księciu i złym Smogu" w sobotę o 16:00

W zimnym królestwie księcia Apsika nastała jesień, a z nią wstrętna choroba - katar. Z pomocą mądrej Doktorki, Apsik odkrywa, że odpowiedzialny za to jest pewien wstrętny potwór. Na ratunek księciu przybywają kolejne dzielne Rycerki, co powoduje szereg zabawnych i mądrych zdarzeń...

Więcej o spektaklu, cenach i rezerwacji biletów.

"Pompu i Pumpo" w niedzielę o 10:00 i 11:30

Pompu i Pumpo to dwa pompony, niegdyś zdobiące dumnie zimowe czapki. Dzisiaj, kiedy nie pełnią już tej zaszczytnej roli, można ich znaleźć w szufladzie obok kłębków wełny, niepotrzebnych guzików i ... dziurawych skarpetek. Wiele w naszej przestrzeni takich przedmiotów. Domagają się one jednak naszej uwagi. Może zasługują na drugie życie?

Pompu i Pumpo zabiorą was w świat swojej wyobraźni, gdzie przedmioty ożywają, zmieniają swoją formę i rolę... A wszystko zmierza ku bliskości i czułości, której nigdy za wiele.

Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku od 1 do 3 lat. 
Czas trwania: około 30 minut

Więcej o spektaklu, cenach i rezerwacji biletów.

#rozczarowanie - spektakl gościnny w piątek o 19:30

Krawcowa

„Kultura definiuje czarownicę jako osobę złą, znienawidzoną, będącą przyczyną nieszczęść nie tylko jej najbliższych, ale często też całego społeczeństwa, do którego przynależy. Aby pozbyć się czarownicy, najlepiej ją spalić”. Spektakl #rozczarowanie to rozmowa czterech aktorek o tym jak dzisiaj należałoby zagrać czarownicę. To opowieść o przełamywaniu stereotypów i tradycji, pokaz walki z rodzinnymi klątwami. Spotkanie nowoczesnych heks, które źle nigdy nie chciały, ale czasami w życiu różnie bywa i wszystko zależy od punktu, z którego się patrzy.

Więcej o spektaklu, cenach i rezerwacji biletów.

Mąż i żona - spektakl gościnny w niedzielę o 17:00 i 19:30

KrawcowaRomans klasyczny, czyli miłość od pierwszego zdradzenia. Małżeństwo z przedwczesnym kryzysem bierze udział w rozgrywce uczuciowej, w którą zaangażowany jest przyjaciel męża i służąca żony. Barwne postaci poruszają się w gęstej od intryg rzeczywistości steampunku, a narastające namiętności podsycają duszną już atmosferę. Czy wśród oparów feromonów uda się dostrzec cień przyzwoitości oraz czy wierszem da się kogoś zranić? Komedia „Mąż i żona” jest odpowiedzią artystyczną grupy młodych twórców na te i inne pytania oraz próbą odczytania dramatu romantycznego w kontekście współcześnie pojmowanej miłości.

Więcej o spektaklu, cenach i rezerwacji biletów.

Zapraszamy na "Gry dla dorosłych"!

W Teatrze Gry i Ludzie w Katowicach rusza stały repertuar dla widzów dorosłych - Gry dla dorosłych. Scena kojarzona dotąd z regularną prezentacją spektakli dla dzieci w cyklu Podwieczorki Teatralne (każda sobota i niedziela o 16:00) oraz serią koncertów muzyki ambitnej Jazz i Ludzie mieści się w budynku starego dworca kolejowego w Dąbrówce Małej w Katowicach od niemal 20 lat. Miały tam miejsce premiery spektakli dla dorosłych, takich jak „Niezidentyfikowane szczątki ludzkie, czyli prawdziwa natura miłości” i „Miłość Fedry” w reż. Roberta Talarczyka, „Męczennicy” w reż. Macieja Nogiecia, „Kwanty” i "Krawcowa” w reż. Anny Kandziory czy „Pęto” i „Dzikość serca” w reż. Michała Piotrowskiego.

W lutowym repertuarze znaleźć można między innymi przedstawienie inspirowane filmem Davida Lyncha „Dzikość serca”, dyplom Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego „VQRV”w reż. Gabriela Gietzky'ego, finalistę konkursu na najlepsze przedstawienie offowe w Polsce „#rozczarowania” o śląskich czarownicach czy performans Pawła Świerczka „Wungiel i donga / Of coal and rainbow” prezentowany dotąd tylko w Berlinie, Atenach i Warszawie.

W marcu i kwietniu w planach Gier dla dorosłych jest m.in. premiera spektaklu o noblistce z Katowic - Marii Goeppert-Mayer, prezentacja zwycięzcy tegorocznej Katowickiej Rundy Teatralnej pt. "Zenit" w wykonaniu Teatr ROBIMY czy wznowienie finalisty 22. Ogólnopolskiego Konkursu na wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej - "Kamienie" w reż. Bartłomieja Błaszczyńskiego.

Rezerwacja miejsc:

➡ 501 395 069 (również przez SMS)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
➡ prywatna wiadomość na naszym profilu

Jak do nas trafić?

W związku z częstymi pytaniami jak najlepiej do nas dojechać odpowiadamy:

Od strony Sosnowca -> Aleja Walentego Roździeńskiego -> zjazd Dąbrówka Mała (za TTW)
Od strony Katowic -> Aleja Walentego Roździeńskiego -> zjazd Dąbrówka Mała (za Castoramą)

Dalsza instrukcja dojazdu na mapce:

 

Informacje odnośnie połączeń autobusowych znajdują się w zakładce "Dojazd".

Mapka Google z zaznaczoną naszą lokalizacją.

Nasz kanał YouTube

Zapraszamy na nasz kanał Youtube, gdzie zamieściliśmy zwiastuny i skróty niektórych naszych spektakli. Systematycznie będą pojawiały się również nowe materiały.
Teatr Gry i Ludzie na Youtube

Jesteśmy też na Facebooku

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku. Zachęcamy do komentowania i wyrażania opinii. Uważamy, że w teatrze najważniejszy jest widz, więc Wasze uwagi będą dla nas bardzo cenne! Przejdź do profilu.

 

©2020 Teatr Gry i Ludzie