Aktualności

"Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata" - premiera!

23 lipca (sobota) o godzinie 18:00 w Dworze Kossaków w Górkach Wielkich odbędzie się premierowy pokaz spektaklu na podstawie książki „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata” Zofii Kossak. Spektakl zostanie zrealizowany głównie w planie lalkowym, który przenikać się będzie i uzupełniać z planem żywym. Wcześniej o godzinie 15:00 warsztaty plastyczne pt. "Kanapony, Klawiki, Smoliki - tworzymy domowe skrzaty".

Baśń sprzed stu lat to piękna historia skrzata, który opiekował się od wieków mieszkańcami dworu w Górkach Wielkich. Swoją misję pełnił dzięki posiadanemu talizmanowi zwanym w języku skrzatów MARU. Pewnego dnia okrutny Sato kradnie Kacperkowi talizman dający mu niezwykłe opiekuńcze moce. Bez magicznego przedmiotu bohater oraz domownicy, zarówno ci pochodzący ze świata realnego, jak i fikcyjnego, narażani są na wielkie niebezpieczeństwo.

 

Serdecznie zapraszamy na nasze spektakle wyjazdowe!

W lipcu zagramy dla Was:
20.07 17:00 - "Morskie opowieści Kapitana Guliwera" - Władysławowo (scena za urzędem miejskim)
24.07 11:00 - "Szewczyk Dratewka" - Wisła (plac Bogumiła Hoffa)

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Parada Steampunku

Proponujemy państwu podróż w świat steampunkowej wyobraźni. Podróż do epoki wiktoriańskiej, kiedy to rewolucja przemysłowa, industrializacja, postęp techniczny i liczne wynalazki budziły ufność i nadzieję. Nauka i postęp nie były jeszcze wtedy obciążone doświadczeniem dwudziestowiecznych rzezi, doświadczeniem, które na zawsze odcisnęło piętno na naszym postrzeganiu postępu technicznego wiążąc go z lękiem przed masową zagłada. W tym kontekście epoka pary jawi nam się jako epoka niewinności, radosnej, twórczej fascynacji możliwościami jakie dają wynalazki techniczne.

Chcesz zobaczyć paradę w swoim mieście? Skontaktuj się z nami!
Więcej o Paradzie Steampunku

Jak do nas trafić?

W związku z częstymi pytaniami jak najlepiej do nas dojechać odpowiadamy:

Od strony Sosnowca -> Aleja Walentego Roździeńskiego -> zjazd Dąbrówka Mała (za TTW)
Od strony Katowic -> Aleja Walentego Roździeńskiego -> zjazd Dąbrówka Mała (za Castoramą)

Dalsza instrukcja dojazdu na mapce:

 

Informacje odnośnie połączeń autobusowych znajdują się w zakładce "Dojazd".

Mapka Google z zaznaczoną naszą lokalizacją.

Nasz kanał YouTube

Zapraszamy na nasz kanał Youtube, gdzie zamieściliśmy zwiastuny i skróty niektórych naszych spektakli. Systematycznie będą pojawiały się również nowe materiały.
Teatr Gry i Ludzie na Youtube

Jesteśmy też na Facebooku

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku. Zachęcamy do komentowania i wyrażania opinii. Uważamy, że w teatrze najważniejszy jest widz, więc Wasze uwagi będą dla nas bardzo cenne! Przejdź do profilu.

 

©2016 Teatr Gry i Ludzie