Aktualności

Dzień Babci i Dziadka u "Krawcowej" w poniedziałek o 18:00

Koty Trzy

"Przez lata nauczyłem się, co w sukience jest najważniejsze: kobieta, która ją zakłada" (I. Saint-Laurent)

Nowa premiera będzie właśnie o tym, o sukienkach i o kobietach. Co można powiedzieć o sukience? Co może sukienka powiedzieć o kobiecie? Czy są wyjątkowe sukienki, tak jak kobiety mogą być wyjątkowe?

"Krawcowa" to opowieść o kobietach i sukienkach, o przeżyciach i marzeniach, sekretach i...

Więcej o spektaklu, cenach i rezerwacji biletów.

Chłopcy kontra Basia - koncerty z cyklu Jazz i Ludzie w sobotę o 19:30

Scena Jazz i Ludzie w 2019 rok wchodzi wspólnie z jednym z najciekawszych polskich zespołów grających folk i jazz - Chłopcy Kontra Basia kwatret w składzie: Łukasz Korybalski - trąbka, Mateusz Modrzejewski - perkusja, Marcin Nenko - kontrabas, Basia Derlak - wokal, gitara.

Bilety w cenie 30 zł normalny i 20 zł ulgowy.

Będzie tak jak zwykle u nas - kameralnie i klimatycznie, ze wspaniałą muzyką oraz przestrzenią do spotkań i dyskusji przed i po koncercie.

Serdecznie zapraszamy!

"Koty Trzy" w sobotę o 16:00

Kto jest ciekawy co stanie się z armatą dziadka pirata, albo czy możliwe jest złapanie chmurki w locie i czy to na pewno kotek wypił mleczko i ogonkiem stłukł jajeczko musi to zobaczyć. Kociaki są niesforne i dowcipne, rozśpiewane i roztańczone, choć czasem z ich muzykowania wychodzi "kocia muzyka". Zapraszamy!

Więcej o spektaklu, cenach i rezerwacji biletów
Recenzja na blogu FrAntki Wędrowniczki

"MOMO" - gościnnie Teatr Rawa w niedzielę o 16:00

Pewnego dnia w wielkim mieście pojawiają się Szarzy Panowie, którzy pod pretekstem oszczędzania czasu, ograbiają z niego mieszkańców, sprawiając, że nawet w zapomnianej dzielnicy, życie zmienia się nie do poznania. Wszyscy się śpieszą, nikt ze sobą nie rozmawia, nie stara się w pracy, nie jest życzliwy ani pogodny. Dzieci, którym nikt nie poświęca uwagi, mamione są kolorowymi, nudnymi zabawkami. Słowem: życie obraca się w ruinę. Na szczęście Momo stawia czoła sytuacji. Czy uratuje swoich przyjaciół i rozwiąże zagadkę istnienia Szarych Panów?

W spektaklu wykorzystywane są różnorodne techniki teatralne: japońskiego teatru Kamishibai, teatru przedmiotu i teatru lalek. Zapraszamy!

Więcej o spektaklu, cenach i rezerwacji biletów.

"Krawcowa" bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Dominik Gac, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Piotr Morawski, Jacek Sieradzki, Sandra Szwarc i Zuzanna Berendt.


Poranki teatralne dla grup zorganizowanych

Drodzy nauczyciele i wychowawcy!
Od stycznia zapraszamy grupy zorganizowane na przedstawienia poranne w tygodniu. Zapisy i dodatkowe informacje: Maciej Nogieć 602 593 074.

14.01 10:00, 12:30 - „Mama bohatera”
17.01 10:30, 12:30 - „Morskie opowieści kapitana Guliwera”
21.01 9:30, 12:00 - „Dobry las”
22.01 9:30, 12:00 - „Koty 3”
23.01 9:30, 12:00 - „Bajkomat”
24.01 10:30, 12:30 - „Morskie opowieści Kapitana Guliwera”
28.01 10:00, 12:30 - „Dobry Las”
29.01 9:30, 12:30 - „Bajkomat”
30.01 10:00, 12:30 - „Koty 3”

Jak do nas trafić?

W związku z częstymi pytaniami jak najlepiej do nas dojechać odpowiadamy:

Od strony Sosnowca -> Aleja Walentego Roździeńskiego -> zjazd Dąbrówka Mała (za TTW)
Od strony Katowic -> Aleja Walentego Roździeńskiego -> zjazd Dąbrówka Mała (za Castoramą)

Dalsza instrukcja dojazdu na mapce:

 

Informacje odnośnie połączeń autobusowych znajdują się w zakładce "Dojazd".

Mapka Google z zaznaczoną naszą lokalizacją.

Nasz kanał YouTube

Zapraszamy na nasz kanał Youtube, gdzie zamieściliśmy zwiastuny i skróty niektórych naszych spektakli. Systematycznie będą pojawiały się również nowe materiały.
Teatr Gry i Ludzie na Youtube

Jesteśmy też na Facebooku

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku. Zachęcamy do komentowania i wyrażania opinii. Uważamy, że w teatrze najważniejszy jest widz, więc Wasze uwagi będą dla nas bardzo cenne! Przejdź do profilu.

 

©2019 Teatr Gry i Ludzie